Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій у 2014/2015 навчальному році

У 2014 - 2015 навчальному році в І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій узяли участь 1 123 учні.

8 лютого відбувся ІІ етап олімпіади з інформаційних технологій. У ньому взяли участь 283 учнів. Ознайомитися з завданнями можна за посиланням https://yadi.sk/d/xsXymCAaeZW7F

Кількість учасників І, ІІ етапів олімпіади цього року зменьшилася, що зумовлено залученням до участі в олімпіаді майже в усіх районах і містах області, лише учнів 10-х та 11-х класів.

 

ІІІ етап олімпіади проводилася за єдиними завданнями разом і з іншими областями України. Учасників гостинно зустріли Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. До складу журі та експертної комісії ввійшли представники Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, учителі ЗНЗ міст і районів області. В олімпіаді взяли участь 38 учнів 9 – 11-х класів, яким необхідно було розв’язати комплексне завдання на використання окремих додатків з пакету Microsoft Office. Учні 8- х класів та 9 - х класів складали 16 % учасників, які виступали за 10 або 11 клас. Не взяли участі у змаганні учні Арбузинського, Березнегуватського, Врадіївського, Новобузького, Казанківського, Первомайського районів та м. Очакова.

Переможцями ІІІ етапу олімпіади стали 19 учнів, що становить 50 % від загальної кількості учасників. Найсильнішими виявилися представники закладів освіти міст Миколаєва (52% призарів), Южноукраїнська (11 %), Вознесенська ( 5 %) та Первомайська (11 %); Баштанського (5 %), Вознесенського (11 %), та Снігурівського (5 %) районів.

Ознайомитися з завданнями можна за посиланням https://yadi.sk/d/uC31w84mfyMcz

Після відбірково-тренувальних зборів до команди Миколаївської області увійшли: Акуленко Олександр, учень 11 класу Южноукраїнської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Корсун Олексій, учень 11 класу Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 51, Мирошниченко Єгор, учень 11 класу ММК, Мудрієвський Петро, учень 10 класу ММК та Соболь Зоряна, учениця 10 класу ММК.

Дніпропетровськ третій раз гостинно зустрів учаників IV етапу олімпіади з ІКТ. На протязі п'яти днів учні не тільки змагалися за призові місця а й мали можливість поспілкуватися з фахівцями з IT-технологій компаній «Київстар» та «Майкрософт Україна» – партнерів проведення олімпіади. Фахівці познайомили школярів із інноваціями у сфері телекомунікацій та сучасними трендами розвитку інноваційних технологій в Україні й світі.

Учасники олімпіади побували на Південному машинобудівному заводі ім. О. М. Макарова, у Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім.О. М. Макарова, з тематичною екскурсією відвідали Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області й планетарій та ознайомились із історичним центром міста. 

За результатами олімпіади команда Миколаївської області отримала два призових місця. 

Вітаємо Мудрієвського Петра, який посів І місце та Соболь Зоряну, яка посіла ІІІ місце серед учнів 10 класів!

Завданнями IV етапу:

І тур

ІІ тур

 


Рекомендації щодо проведення ІІ етапу олімпіади

Районна олімпіада з інформаційних технологій проводиться в І тур. Олімпіада проводиться тільки за машинним варіантом. Всі організаційні питання (місце проведення, розподіл учасників за робочими місцями, забезпечення учасників дискетами, папером для чернеток та ін.) вирішується заздалегідь оргкомітетом проведення олімпіади.

Для проведення олімпіади, для кожного учасника, необхідно підготовити ПК з проінстальованим офісним пакетом MicrosoftOffice 2007 або 2010. Саме такі пакети будуть використані на ІІІ (обласному) етапі олімпіади. Доцільно заздалегідь зібрати інформацію про версію необхідного учасникам пакету ПЗ, для можливості підготувати персональні робочі місця. Бажано, на час проведення олімпіади, фізично відімкнути локальну мережу від комп’ютерів учасників, якщо оргкомітетом не вжито заходів, що унеможливлюють обмін даними між учасниками олімпіади. Учасникам олімпіади забороняється користуватися власною літературою, друкованими або рукописними матеріалами, засобами комунікації (Інтернет, мобільні телефони тощо).

Тексти завдань готуються МОІППО. Учасники всіх вікових категорій виконують роботу за єдиними завданнями.

Олімпіадні завдання спрямовані на роботу з пакетом Microsoft Office, а саме з продуктами MS Office Word, MS Office Excel, MS Office Power Point та MS Office Access. Архів із завданнями, крім тексту завдання, містить заготовки файлів, які необхідно скопіювати на кожне робоче місце. Назви файлів та папок, які учасник повинен здати на перевірку журі вказані в тексті завдання. Завдання надсилаються на електронну адресу особи, яка відповідає за проведення олімпіади у районі (місті) області у день проведення заходу.

Нагадуємо!

При формуванні команди для участі у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій в заявці обов’язково вказати версію офісного пакета, необхідного кожному з учасників, а також суворо дотримуватись кількісного складу команди встановленого рейтингом.

 

 

Attachments:
Download this file (протокол ІКТ.xls)протокол ІКТ.xls[ ]36 kB