Олімпіада з ІТ 2013/2014

Підсумки ІІI Всеукраїнської олімпіади

з інформаційних технологій

 

     У 2013 - 2014 навчальному році в І етапі Всеукраїнської  учнівської олімпіади  з інформаційних технологій узяли участь 1 862 учня ( 1 581 – у 2012 - 2013 н. р . ), у ІІ етапі  – 583 ( 421 ).Отже, кількість учасників І,  ІІ етапів олімпіади  цього року збільшилася, що зумовлено більш активним  залученням до участі в олімпіаді учнів 8-х та 9-х класів. 

      Ознайомитися з завданнями ІІ етапу олімпіади можна за посиланням https://drive.google.com/file/d/0B9pE6hRBFsebZXAxazF1OXFIMlk

області. В олімпіаді взяли участь  57  учні в  9 – 11-х класів, яким  необхідно було розв’язати комплексне завдання на  використання окремих додатків з пакету Microsoft Office.  Учні  8 - х класів складали 17,6 % учасників, які виступали за 9 клас.  Не прийняли  участь у олімпіаді  учні  ЗНЗ Березанського,  Веселинівського, Врадіївського, Доманівського, Казанківського  та Новобуз ького районів. Переможцями ІІІ етапу олімпіади стали 28 учнів,  що становить  49 % від загальної кількості учасників. Найсильнішими виявилися представники закладів освіти  міст Миколаєва та Южноукраїнська; Арбузинського,  Баштанського, Братського, Вознесенського, Єланецького,  Миколаївського, Новоодеського районів.  

      Ознайомитися з завданнями ІІІ етапу олімпіади

    Четвертий етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій проходив у м. Тернопіль. В олімпіаді брали участь 86 учасників, з них 47 учасників виконували завдання за 11 клас і 39 – за 10 клас (у тому числі 2 учні 8 класу та 5 учнів 9 класу). Миколаївську області на олімпіаді представляли шестеро учнів. За одинадцятий клас виступали Гриб Олександр (ІІ місце), учень Миколаївського муніципального колегіуму, Круковський Ярослав (ІІІ місце) та Брильв Ростислав (ІІІ місце), учені Миколаївської гімназії № 2. Десятий клас представляли Акуленко Олександр, учень Южноукраїнської школи І-ІІІ ступенів № 3, Мирошниченко Єгор та Мудрієвський Петро (ІІ місце), учені Миколаївського муніципального колегіуму. Вітаємо команду нашої області з високими результатами.

Ознайомитися з завданнями ІV етапу олімпіади можна за посиланням https://drive.google.com/file/d/0B9pE6hRBFsebeWROTjVBYzdTWUU/view?usp=sharing

     Результати ІІІ та ІV етапів олімпіади свідчать про те, що в наступному році необхідно приділити увагу завданням  створення та обробки інформації, що міститься в базах даних  (особливо акцентувати увагу на моделювання баз даних,  створенні всіх видів запитів та звітів, використанню елементів  керування для автоматизації роботи бази); аналізу даних  поданих у вигляді електронної таблиці , експорту та імпорту  даних у різні доданки MS Office.

    

Рекомендації щодо проведення ІІ етапу олімпіади

Районна олімпіада з інформаційних технологій проводиться в один тур. Олімпіада проводиться тільки за машинним варіантом. Всі організаційні питання (місце проведення, розподіл учасників за робочими місцями, забезпечення учасників дискетами, папером для чернеток та ін.) вирішується заздалегідь оргкомітетом проведення олімпіади.

Для проведення олімпіади, для кожного учасника, необхідно підготувати ПК з проінстальованим офісним пакетом. На ІІІ (обласному) етапі олімпіади будуть використані пакети MicrosoftOffice не нижче 2007. Доцільно заздалегідь зібрати інформацію про версію необхідного учасникам пакету ПЗ, для можливості підготувати персональні робочі місця. Бажано, на час проведення олімпіади, фізично відімкнути локальну мережу від комп’ютерів учасників. Журі олімпіади повинно відвести час на ознайомлення учнів із робочим місцем та надати можливість задавати питання щодо умов задачи.

Учасникам олімпіади забороняється користуватися власною літературою, друкованими або рукописними матеріалами, засобами комунікації (Інтернет, мобільні телефони тощо).

Тексти завдань готуються МОІППО. Учасники всіх вікових категорій виконують роботу за єдиними завданнями.

Олімпіадні завдання  спрямовані на роботу з пакетом Microsoft Office, а саме з продуктами MS Office Word, MS Office Excel, MS Office Power Point та MS Office Access. Архів із завданнями, крім тексту завдання, містить заготовки файлів, які необхідно скопіювати на кожне робоче місце. Назви файлів та папок, які учасник повинен здати на перевірку журі вказані в тексті завдання.

Нагадуємо!

Завдання надсилаються на електронну адресу особи, яка  відповідає за проведення олімпіади у районі (місті) області у день проведення заходу. В архіві містяться попередні критерії оцінювання кожного завдання, які журі районного етапу, при доцільності, може уточнювати але не змінювати загальну кількість балів за кожне завдання.

При формуванні команди для участі у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій в заявці обов’язково вказати версію офісного пакета, необхідного кожному з учасників, а також суворо дотримуватись кількісного складу команди встановленого рейтингом.